İçeriğe geç
Yapay Diller Sözlüğü » Ulu Sözlük » Sözlük Gönder

Sözlük Gönder

Listemizde bulunan dillere yeni sözcükler ekleyebilir, yeni sözlük gönderebilirsiniz. Listede olmayan dilleri talep etmek için "Dil Talep Et" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kriterlerimize uygun sözlükleri nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız "Sözlük Oluştur" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aşağıdaki kriterlere uygun olarak oluşturduğunuz sözlüklerinizi doğrudan bize gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Sözlük gönderimi sınırsız ve ücretsizdir.

Sözlük Gönderim ve Kabul Şartları

 1. Sözlüğünüzü e-posta veya aşağıdaki "Sözlük Gönderim Formu" üzerinden gönderebilirsiniz.
 2. Excel formatında veya Tablo olarak işlenmiş HTML formatında olmalıdır. En uygun ve tercih ettiğimiz format: Excel formatıdır.
 3. PDF veya Word formatındaki sözlüklerde diliniz ile karşıt dil arasında "=, :, @" gibi işaretler ile ayrım oluşturulmalıdır.
 4. Gönderimi yapılan sözlüğün dili, listemizde bulunmalıdır. Listede bulunmayan dillerin eklenmesini talep etmek için "Dil Talep Et" sayfamızı ziyaret ediniz.
 5. Sözlüğünüzde hedef veya kaynak dil İngilizce veya Türkçe olmalıdır. Diğer dillerde gönderilen sözlükler kabul edilmemektedir. Örneğin "Fransızca – Sizin Diliniz" şeklinde listelenen sözlükler kabul edilmez.
 6. Her sözcük tek bir sutunda olmalıdır. Her sözcüğün karşılığı, eş anlamlısı olsa dahi bir alt satırda ve tek kelimeye karşılık gelecek türde işlenmelidir. Yani dilinizde bir kelimeye karşılık gelen tüm İngilizce sözcükleri virgül ile veya ayrı sutunlarla yahut madde halinde yazmamalısınız. Her sözcüğe ayrı ayrı karşılık işlemiş olmalısınız. Örnek:
  1. Merhaba = Hû
  2. Selam = Hû
 7. Sözcüklerde yazım hataları olmamalıdır. "", **, vb. karakterler veya parantez içi sözcükler işlenmemelidir. Yalın ve sade ifadeler kullanılmalıdır.

Sözlük Gönder

Sözlük ekleme ve gönderim ile ilgili sorularınızı iletişim sayfamızdan bizlere sorabilir ve Discord kanalımızda tartışabilirsiniz.